.01

Lokalizacja

Budynki, umiejscowione w samym sercu Chwaliszewa, historycznej dzielnicy Poznania, otwierają pierzeję ulicy Tylne Chwaliszewo od strony rzeki Warty i zakończenia ulicy Czartoria, kształtując tym samym panoramę starej części miasta od strony wschodniej. W tym zakresie brak jest warunków technicznych na posadowienie jakiejkolwiek budowli kubaturowej między budynkiem i rzeką Wartą (budynek – skarpa – tereny zalewowe).

 

Lokalizacja centralna – zaledwie kilkadziesiąt metrów dzieli to miejsce od Rynku Starego Miasta Poznania, Starej Gazowni oraz Katedry na wyspie Ostrów Tumski. Dodatkowym atutem jest rozlokowanie w bliskim sąsiedztwie kluczowych instytucji publicznych, m.in. Sądu Rejonowego i Okręgowego oraz Urzędu Miasta Poznania, jak również budynków biurowych i komercyjnych. Nieruchomość jest oddalona o około 2 minuty drogi samochodem od ronda Śródka i skrzyżowania Garbary.

 

W sąsiedztwie dominuje zabudowa mieszkaniowa – wielorodzinna (kamienice miejskie) oraz parking. Ekspozycję nieruchomości należy określić jako bardzo korzystną, w tym walory widokowe – na rzekę Wartę, Katedrę na wyspie Ostrów Tumski, Starą Gazownię oraz most św. Rocha.

.01.1